DAVET MEKTUBU

Sayın Meslektaşlarımız,

Sizleri 16-20 Ekim 2024 tarihleri arasında Dalaman, Mugla, Türkiye’de yapılacak olan 9. İstanbul MS Günleri toplantısına davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Katılımcılar tarafından dünya çapında önemli bir MS etkinliği olarak tanımlanan “İstanbul MS Günleri” Kasım 2013'ten beri gerçekleştirilmektedir. Konuşmacı ve oturum yöneticileri olarak dünyanın önde gelen MS fikir önderlerini bir araya getiren ve MS alanındaki en güncel konuların tartışıldığı etkileşimli yapısıyla “İstanbul MS Günleri” artık yılın geleneksel ve uluslararası bir MS etkinliği olarak ortaya çıkmış durumda.

MS alanındaki bu yıllık beyin fırtınası da diyebileceğimiz düşünce etkinliği, bir yandan geleceğin MS anlayışına uzanan bilimsel içeriği ile diğer yandan içerdiği samimi ortamda iletişim ağınızı geliştirmek, yeni ve heyecan verici araştırmaları öğrenmek ve paylaşmak için olağanüstü bir fırsat yaratmaktadır. Her yıl seçilen konunun, en önde gelen ve bu bilimsel çalışmaları gerçekleştiren uluslararası uzmanlarca sunumlarının, çoğu kez yeni ve yayınlanmamış verilerin ve ardından sıcak bir ortamda etkileşimli tartışmalar yoluyla MS ve ilişkili hastalıklarla ilgili güncellenmiş kavramlara derinlemesine odaklanmamızı sağladığına inanmaktayız.

Bu yılın ana teması “Multipl Sklerozda Bilimsel Çalışmaların Klinik Uygulamaya Uyarlanması”.

Bilimsel program, 16 Ekim Çarşamba öğleden sonra toplantının ulusal bölümü ile başlayacak ve ertesi günü resmi açılışla ulusal ve uluslarası oturumlarla devam edecektir. İstanbul MS Günleri IX'un uluslararası ağırlıklı bölümü, 17 Ekim Perşembe öğle itibarıyla başlayıp 19 Ekim Cumartesi akşamına kadar devam edecektir. “Poser Kriterlerinden 2024 ve ötesine inflamatuar demiyelinizan hastalıklarda hastalık tanımlarının iyileştirilmesine” yönelik ayrı bir giriş oturumu ve NMOSD & MOGAD gibi MS dışı inflamatuar merkezi sinir sistemi hastalıklarınıda içeren “Tüm spektrumu tedavi etmek” üzerine özel bir oturum düzenlenecektir. Toplantı, MS alanında yaşamını adamış seçkin bir MS uzmanı tarafından verilecek olan ve bu yıl kurduğumuz özel “İstanbul MS Günleri Sunumu” ile sona erecektir.

“Istanbul MS Günleri” bağımsız bir bilimsel organizasyon olup bu şekilde devam edecektir. Endüstrinin katkısı koşulsuz olup İstanbul MS Günleri sırasında gerçekleşecek olan uydular toplantının bilimsel yapısına daha da katkıda bulunacak şekilde gerçekleştirilecektir. Bu toplantıyı düzenleyen resmi yapı “Nörolojik Araştırma Destek Derneği” olup “İstanbul MS Günleri” “Türkiye Multipl Skleroz Derneği” tarafından desteklenmektedir.

Toplantı ayrıca, sinirbilimi/MS alanında çalışmalarınızı sözlü ve poster sunumları olarak sunma fırsatı da sağlamaktadır. Özet gönderim son tarihi 1 Eylül 2024'tür. Kayıt ve özet gönderimi ile ilgili gerekli bilgiler web sitemizde bulunabilecektir: www.istanbulmsdays.org

Sizleri dünyanın dört bir yanından katılımcılarla birlikte İstanbul MS Günleri 2024 için gelecek Ekim’de Dalaman, Muğla'da ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.

İstanbul MS Günleri 2024 Bilimsel Komitesi adına,
Dr. Aksel Siva